Ekskursija | VIENA DIENA MIŁOSZO VILNIUJE

Kviečiame patirti vieną dieną Czeslawo Miłoszo Vilniuje Venclovų namų-muziejaus parengtoje ekskursijoje atvirose miesto erdvėse.

Nobelio literatūros premijos laureatas, vienas iškiliausių XX a. Europos ir Amerikos modernizmo autorių, paskutinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilietis… Šie ir daugybė kitų iškilių vardų lydi rašytoją Miłoszą užaugusį lenkiškajame Vilniuje.Tarpukariu Miłoszas mokėsi, studijavo, dirbo, iki paryčių diskutavo, pirmą kartą įsimylėjo… Vilniuje.

Greičiausia dėl šių įvairialypių patirčių šis miestas jam visada išliko svarbus. Rašydamas poetui, vertėjui, eseistui geram bičiuliui vilniečiui Tomui Venclovai, Miłoszas aiškiai įvardijo, kad jųdviejų laikų Vilnius, nepaisant vieno pavadinimo, ženkliai skiriasi. Koks gi buvo tas dingęs Miłoszo Vilnius? Kaip jo pamėgtos ir lankytos vietos atrodo šiandien? Kokie pastatai, žmonės jį supo? Kaip atrodė eilinė mokinio, vėliau studento Miłoszo diena tarpukario Vilniuje? Kviečiame pamatyti ir patirtį šį miestą poeto akimis. Ekskursijos trukmė ~ 2 val. Ekskursijos pradžios taškas – Vilniaus santuokų rūmai, K. Kalinausko g. 21.

Galite užsakyti ekskursiją 4-15 žmonių grupei arba registruotis bendroms ekskursijoms. Jų laikai skelbiami mūsų Facebook tinklapyje.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas. Norinčius registruotis kviečiame rašyti el. paštu vmmdmuziejus@gmail.com arba Facebook žinute Venclovų namų puslapyje ir nurodyti savo vardą, pavardę, el. pašto adresą, telefono numerį bei norimą ekskursijos laiką.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
1980 m. atsiimdamas Nobelio premiją, Miłoszas kalbėjo apie gimtąją Lietuvą ir savo jaunystės miestą − Vilnių: „Gera yra gimti mažoje šalyje, kur gamta yra žmogiško masto, kur per šimtmečius gyveno įvairios kalbos ir religijos. Aš kalbu apie Lietuvą – padavimų ir poezijos kraštą. <…> Tikra palaima, jeigu likimas kam nors lėmė mokytis ir studijuoti tokiame mieste, koks buvo Vilnius, − keisčiausias baroko ir italų architektūros, perkeltos į šiaurės miškus miestas; istorijos, įspaustos kiekviename akmenyje, keturiasdešimt katalikiškų bažnyčių ir gausių sinagogų miestas, anais laikais vadintas Šiaurės Jeruzale“.

Susiję įrašai

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Skip to content